BUDZIKI W BUDZISKACH – zbiórka budzików

                                   

Pod Honorowym Patronatem Burmistrza Łochowa oraz Prezesa OSP w Budziskach

„Był sobie chłop….Szedł przez wieś i gwizdem budził do pracy….”

Budziska to wioska sąsiadująca z Gwizdałami, małą miejscowością w Gminie Łochów położoną ok. 60 km od Warszawy. W Gwizdałach od 1999 r. działa Szkolne Muzeum Gwizdka posiadające w swoich zbiorach gwizdki z całego kraju i świata, dzięki któremu ta mała wieś zyskała duże zainteresowanie mediów oraz stała się atrakcją turystyczną. 

Zgodnie z miejscową opowiastką o wędrówce chłopa, który szedł przez miejscowości i budził gwizdaniem chłopów do pracy wynika, iż nazwy Budziska i Gwizdały mają związek z tą legendą. Dlatego idąc za przykładem sąsiadującej wsi, mieszkańcy Budzisk postanowili stworzyć własne Muzeum Budzika i zainicjować zbiórkę budzików – grających, śpiewających, starych, nowych.

Urządzenia można dostarczać do Szkoły Podstawowej w Gwizdałach lub do biura stowarzyszenia Lgd "Bądźmy Razem" mieszczącego się w Łochowie przy ul. 1- maja 2, lokal 306. Do każdego budzika można dołączyć metryczkę (imię, nazwisko, adres darczyńcy) celem wpisania do księgi i skatalogowania oraz wysłania podziękowań. Zbiórka potrwa do 30.05.2014 r.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.lgdbadzmyrazem.pl