Dni Przysuchy i Dni Kolbergowskie już w ten weekend. Serdecznie zapraszamy.

 Zapraszamy na Dni Przysuchy Przysucha – rodzinne miasta Oskara Kolberga – co roku w pierwszy weekend czerwca przyciąga liczne grono widzów, którzy przyjeżdżają tutaj na organizowane wydarzenia kulturalne. Sobota – to „Dni Przysuchy” impreza na której prezentują się ogólnopolskie gwiazdy estrady. Niedziela – to dzień „Dni Kolbergowskich” podczas którego możemy podziwiać autentycznych muzyków wiejskich, którzy uczestniczą w Mazowieckiem Przeglądzie Folkloru. Na wydarzenia zapraszają Urząd Miasta i Gminy Przysucha, Dom Kultury w Przysusze, Towarzystwo Kulturowe im. Oskara Kolberga oraz nasze Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”, które jest współorganizatorem Dni Kolbergowskich.

W sobotę 4 czerwca czeka nas moc atrakcji, wśród których należy wyróżnić występ popularnych Czerwonych Gitar. Dni Przysuchy rozpocznie się o godzinie 16.00 zabawa z DJ Gomezem. Następnie na scenie pojawi się „Kwartet z Dwójki”, Orkiestra Domu Kultury w Przysusze. Po nich zaprezentują się Katarzyna Góraś – finalistka Must Be The Music oraz Poznakowski Band. Na godzinę 21.30 zaplanowano występ gwiazdy dance – zespołu After Party.

W niedzielę 5 czerwca w Amfiteatrze w Przysusze odbędą się 57 Dni Kolbergowskie, będące jedną z najważniejszych na mapie naszego województwa imprez promujących dziedzictwo kulturowe i folklor. Celem przeglądu jest popularyzacja i ochrona najcenniejszych tradycji autentycznego muzykowania i śpiewu ludowego oraz ukazanie twórczych aspiracji mieszkańców obszarów wiejskich. W przeglądzie folkloru mogą wziąć udział śpiewacy ludowi; zespoły śpiewacze a capella; uprawiające jednogłosowy śpiew gromadny; instrumentaliści – soliści grający na tradycyjnych instrumentach takich jak: skrzypce, harmonia, bębenek, basy i inne instrumenty muzyczne; a także kapele ludowe. Niedzielne wydarzenia rozpoczną się o godzinie 09.30. Wydarzeniu towarzyszyć będzie występ Zespołu Pieśni i Tańca „Blichowiacy” z Łowicza.