Informacja o projekcie Mazowiecka Kuźnia Smaków dostępna na stronach Komisji Europejskiej – ENRD.

Biuletyn LGD Razem dla Radomki

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” w okresie od czerwca do grudnia 2016 r. pn. „Mazowiecka Kuźnia Smaków. Promocja dziedzictwa kulinarnego obszaru Południowego Mazowsza, wpływająca na rozwój produktów tradycyjnych i regionalnych” został doceniony i opublikowany jako jeden z wyróżniających się w państwach członkowskich Unii Europejskiej i przedstawiony na stronie internetowej Europejskiej Sieci na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (ENRD) – Komisji Europejskiej.

Przypominamy, że projekt dotyczył realizacji działań związanych z budową silnej marki produktów tradycyjnych, regionalnych, producentów branży spożywczej, jak również z rozwojem mieszkańców obszarów wiejskich, którzy chcieliby podjąć działalność pozarolniczą związaną z produkcją zdrowej żywości. Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” wraz partnerami projektu (Stowarzyszeniami Dziedzictwo i Rozwój, Puszcza Kozienicka, Wspólny Trakt” dzięki realizacji projektu zainicjowało współpracę ale i promocję przedsiębiorców, rolników, producentów z obszarów wiejskich zajmujących się wytwarzaniem produktów tradycyjnych i regionalnych – cechujących się najwyższą jakością, wytwarzanych zgodnie z tradycyjnymi i naturalnym metodami. Pokazaliśmy mieszkańcom obszarów wiejskich południowego Mazowsza poprzez organizację szkoleń i warsztatów (zarówno stacjonarnych i e-learningowych) – możliwości zakładania działalności polegających na produkcji produktów regionalnych, umożliwiliśmy im zdobyć wiedzę i kwalifikację podnoszącą ich umiejętności nie tylko w procesie wytwarzania i produkcji, ale również w budowaniu procesu marketingu produktu.

Informację na stronach ENRD znajdą Państwo pod adresem strony: https://enrd.ec.europa.eu/projects-practice/promoting-traditional-food-products-mazovia-region-poland_en