Przedstawiciele LGD i przedsiębiorcy z obszaru LGD na Gali AgroLigi u Prezydenta RP.

Po raz kolejny na zaproszenie Prezydenta Polski przedstawiciele naszego Stowarzyszenia gościli na uroczystej Gali AgroLigi, która odbyła się w piątek – 2 lipca 2021 r. w ogrodach Pałacu Prezydenckiego. Podczas wydarzenia wybrani zostali najlepsi rolnicy oraz przedstawiciele agrobiznesu.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele i członkowie Stowarzyszenia LGD „Razem dla Radomki” , którzy przygotowali stoiska z potrawami i produktami lokalnymi i tradycyjnymi. Obecni byli Prezes LGD Cezary Nowek, członkowie naszego stowarzyszenia a zarazem przedsiębiorcy z Piekarni Wacyn (Ewa Brzezińska i Andrzej Karczewski), Gospodarstwo Sadownicze Moniki i Tomasza Bankiewicz z Komorowa z gm. Wieniawa, oraz Gospodarstwo Rolne Pysiaków ze Zdziechowa (gmina Zakrzew). Na spotkaniu nie zabrakło też przedstawicieli naszych samorządów: Wójta Gminy Jedlińsk Kamila Dziewierza oraz Wójta Gminy Wieniawa – Krzysztofa Sobczaka.

Celem konkursu AgroLiga jest wyłanianie oraz promowanie najlepszych polskich rolników i agrofirm. Najlepszych – czyli takich, którzy osiągają wysokie efekty produkcyjne i pod każdym względem mogą służyć za wzór do naśladowania dla innych.