Przewodnik „Nad Radomką, Iłżanką i Zwolenką”.

przewodnik_turystyczny_mNowa publikacja przygotowana wspólnie przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” oraz Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” zabiera nas w podróż po urokliwych zakątkach rzeki Radomki, Iłżanki i Zwolenki, Zagożdzonki i Plewki, płynących po najbardziej wysuniętej na południe części województwa mazowieckiego. To miejsce, których walory przyrodnicze, z pochodzącymi sprzed wieków lasami, polodowcowymi wzgórzami wraz z zabytkami będącymi świadectwem wielowiekowej tradycji sięgającej rycerskiej potęgi, szlacheckiej wolności i walk niepodległościowych, tworzy idealne miejsce do uprawiania aktywnej turystyki i rekreacji.

Przewodnik który przedstawiamy składa się z sześciu części. Każda z nich prezentuje dorzecze jednej rzeki. Zaczynamy od źródeł, dopływy, poznajemy położone nad brzegami miejscowości, typy roślinności i sposób zagospodarowania brzegów. Podróżując z nurtem rzek poznajemy okolicę, a każdy kto choć raz płynął kajakiem wie jak niepowtarzalny to punkt widzenia. Publikacja uzupełniona jest licznymi zdjęciami, mapami. Przedstawia trasy rowerowe, nordic walking – zachęcając nie tylko turystów do podróżowania i podziwiania piękna naszych ziem.

Publikacja została przygotowana w ramach projektu projektowi współpracy pn. „Południowe Mazowsze-Marką Turystyczną”, realizowanego w ramach działania 421 Wdrażanie Projektów Współpracy Osi 4 Leader PROW 2007-2013. Projekt ten ma na celu budowę i promocję marki „Południowego Mazowsza”, poprzez realizację szeregu działań promujących obszar Partnerów i turystykę na terenie gmin tworzących poszczególne LGD. Zaplanowane działania w projekcie umożliwiły dotarcie z przekazem promocyjnym, prezentującym walory Południowego Mazowsza do mieszkańców regionu, województwa mazowieckiego oraz turystów z całego kraju. Nadmieniamy iż w ramach projektu przygotowane zostały aplikacje mobilne na smartfony, umożliwiające wirtualne zwiedzenie naszych terenów, publikację promujące turystykę kulinarną „Smaki Radomki”, Przewodnik Kulinarny Papryki Przytyckiej, czy też siłownie na powietrzu.

Zachęcamy do lektury przewodnika, który można obejrzeć on-line na naszej stronie internetowej www.razemdlaradomki.pl