Zapraszamy na VI Targi AGROTRAVEL

ZAPRASZAMY 
 na VI Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2014,
  które odbędą się w dniach 11-13 kwietnia 2014 r. na terenie Targów Kielce, ul. Zakładowa 1

 Organizatorami całego przedsięwzięcia są:  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Polska Organizacja Turystyczna, Targi Kielce S.A., Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego, a współorganizatorami:  Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” oraz Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych  w Kielcach.

  Podczas Targów na wspólnym stoisku Lokalnych Grup Działania Południowego Mazowsza zaprezentuje się Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki”, która promować będzie dziedzictwo kulturalne i kulinarne regionu, jak również turystykę obszaru gmin LGD, przedsiębiorstwa z branży turystycznej oraz lokalnych przedsiębiorców. 

Przez okres trzech dni Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” pełniące funkcję koordynacyjną wśród LGD z terenu południowego Mazowsza przygotuje dla zwiedzających poczęstunek związany z produktami lokalnymi i tradycyjnymi naszego obszaru. Odwiedzający będą mogli spróbować pysznych dań regionalnych przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich, spróbować wyrobów wędliniarskich przygotowanych przez masarnie „U Wójtowicza”, przepysznych przetworów z Produktu Tradycyjnego „Papryki Przytyckiej” (w tym m.in. „Dżemu z Papryki Przytyckiej”, naturalnie mętnych soków – Smaczek z Doliny Radomki – przygotowanego przez aktualnych mistrzów Agroligi – Gospodarstwo Sadownicze Moniki i Tomasza Bankiewiczów. Przeprowadzone zostaną również warsztaty pokazowe rękodzieła ludowego w wykonaniu Zdzisława i Barbary Bałtowskich z Przysuchy. Nowością będzie scena muzyczna Mazowsza, na której zaprezentują się m.in. Kapela Czesława Golińskiego z Wawrzyszowa oraz Zespół Koła Gospodyń Wiejskich z Bieniędzic.

Oprócz naszego Stowarzyszenia podczas targów zaprezentują się Lokalne Grupy Działania „Wspólny Trakt”, „Dziedzictwo i Rozwój”, „Zapilicze” „Na Piaskowcu”, „Wszyscy Razem” oraz zespoły śpiewacze i koła gospodyń wiejskich z ich terenu..  Targi AGROTRAVEL to najważniejsza wyspecjalizowana impreza wystawiennicza w Polsce, która integruje branżę turystyczną z obszarów wiejskich Polski i Europy. Są doskonałą okazją do prezentacji i promocji oferty wypoczynkowej na wsi oraz wymiany doświadczeń wśród licznych podmiotów działających w sektorze turystyki na obszarach wiejskich. Ich charakterystyczną cechą jest możliwość upowszechnienia, w jednym miejscu i czasie, wielokulturowej oferty europejskiej turystyki wiejskiej i agroturystyki.