Dzień dobry TVN i Mikołaj Rey z wizytą w Zagłebiu Paprykowym w gminie Przytyk

Nasi goście swoją podróż rozpoczęli od wizyty we Wrzosie, gdzie Panie ze Stowarzyszenia Wrzosowisko zaprezentowały swoje specjały kulinarne, opowiadając o właściwościach odżywczych papryki i jej powszechnym zastosowaniu w codziennej diecie. Skoro wizyta zaczęła się od Wrzosu nie mogło zabraknąć też elementu folkloru i wspólnego biesiadowania przy śpiewach zespołu folklorystycznego Wrzosowianki.

Trochę diabelska, a trochę anielska – można powiedzieć o papryce. Nie dość, że jest bogata w witaminy, to jeszcze ma wiele odmian, dzięki czemu każdy z łatwością znajdzie swoją ulubioną. Piekielne habanero, jalapeno dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z ostrością, a może papryka bell znana z polskich stołów? Mikołaj Rey zgłębił wiedzę na temat wszystkich tych gatunków.

Mikołaj Rey, chcąc dowiedzieć się wszystkiego o papryce, wybrał się do Dęba w gminie Przytyk. Dlaczego miejsce to nazywane jest paprykowym zagłębiem?

Mikołaj w programie opowiedział również o zastosowaniu kapsaicyny w przemyśle kosmetycznym. Obejrzyj cały materiał, by dowiedzieć się wszystkiego co niezbędne o papryce.