Zuzanna Rudzińska-Bluszcz zaprasza na cykl tematycznych spotkań online z organizacjami społecznymi

Zuzanna Rudzińska-Bluszcz – wiek, życiorys. Kandydatka na ...

Urząd RPO nie powinien mieć barw politycznych, tak jak barw politycznych nie mają prawa obywatelskie. W trakcie tych spotkań Zuzanna Rudzińska-Bluszcz przekonuje, że najważniejsze problemy w dzisiejszej Polsce – równy dostęp do edukacji i opieki zdrowotnej, walka z wykluczeniem osób z niepełnosprawnościami, wyzwania związane z ochroną środowiska i zmianami klimatu jak i zmianami demograficznymi oraz bezpieczeństwo cyfrowe – dotyczą nas wszystkich, bez względu na poglądy polityczne czy wyznanie. 

Dlatego zwracam się do Państwa z gorącą prośbą: napiszcie proszę, dlaczego popieracie społeczną kandydaturę na stanowisko RPO oraz jakie problemy i dziedziny są dla Was ważne z perspektywy Waszej organizacji. Zależy mi na tym, by usłyszeć, czemu niezależny urząd Rzecznika Praw Obywatelskich to dla Was ważna kwestia. Głos każdej organizacji jest dla mnie ważny. Chciałabym się podzielić Państwa historiami, opiniami w mediach społecznościowych – żeby pokazać, że to wspólna sprawa.” – mówi Pani Zuzanna.

Odpowiedzi mogą Państwo przesłać na e-mail naszrzecznik@gmail.com 

W najbliższych tygodniach planowany jest też cykl tematycznych spotkań online z organizacjami społecznymi. Podczas tych spotkań bedą trwały rozmowy o problemach, wyzwaniach i potencjalnych rozwiązaniach. Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić ankietę (link tutaj). Organizacje, które zgłoszą zainteresowanie, otrzymają link do spotkania.

Harmonogram spotkań jest następujący:

  • 25 sierpnia 2020 roku o godzinie 18.00 – spotkanie o edukacji 
  • 27 sierpnia 2020 roku o godzinie 18.00 – spotkanie o prawach osób z niepełnosprawnościami
  • 1 września 2020 roku o godzinie 18.00 – spotkanie o ochronie środowiska i klimacie
  • 3 września 2020 roku o godzinie 18.00 – spotkanie o prawach kobiet
  • 8 września 2020 roku o godzinie 18.00 – spotkanie o ochronie zdrowia 
  • 14 września 2020 roku o godzinie 18.00 – spotkanie o prawach seniorów